top of page
Psychology Session

Özgeçmiş

2003 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Emekli sandığına bağlı 75.Yıl Dinlenme ve Bakımevi’nde psikolog olarak başladığı meslek hayatına Adalet Bakanlığına bağlı çeşitli ceza ve tevkif evlerinde devam etti. Burada çalıştığı süre içerisinde tutuklu ve hükümlülerle yaptığı çalışmaların yanı sıra öfke kontrolü, alkol ve madde bağımlılığı, kendine zarar verme davranışı ve aile,çocuk eğitimi gibi konularda eğitimler aldı ve daha sonra bu konularda eğitimci olarak görev yaptı. 

Adalet Bakanlığı’nda çalıştığı dönem içerisinde Ankara Üniversitesi Adli Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamladı. 2011 yılında bakanlıktaki görevinden ayrıldı ve Okan Üniversitesinde Klinik Odaklı Psikoloji Yüksek Lisans programına başladı. 2015 yılında “İntiharda Bilişsel Davranışçı Yaklaşım ve Bilişsel Özellikler” projesini ile mezun oldu. 2019 yılında ise “Premenstrual Sendromda Psikolojik Tedaviler” isimli projeyi tamamlayarak resmi olarak klinik psikolog ünvanı almaya hak kazandı. 

Yetişkin danışanlara hizmet verebilmek amacıyla Bilişsel Davranışçı Terapi; Şema Terapi; Bağımlılık Tedavisi; Motivasyonel Görüşme Teknikleri, Kriz, Travma ve Yas Danışmanlığı ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi konularında eğitimlere katıldı. 

Lisans öğrenimi sırasında Ankara Üniversitesi Konsültasyon Liyezon Psikiyatrisi Kliniği’nde staj yaptı. Yüksek lisans eğitimi sırasında ise Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi AMATEM kliniğinde gönüllü psikolog olarak SAMBA (Sigara, Alkol ve Madde Bağımlılığı) Programının uygulamalarına katıldı. 

Ceza İnfaz Kurumunda çalışırken çocuk ve ergenler ile bu gruba yönelik yaşam becerileri ve öfke kontrolü gibi konularda eğitimler aldı ve uygulama yaptı. 2014 yılında ise Çocuklar için Adalet Projesinde psikososyal yardım programı olan ARDIÇ programının revizyon çalışmalarında Prof. Dr. Kültegin ÖGEL önderliğinde kitapçık hazırlama, eğitim verme gibi çalışmalar yaptı. 

Çalışma hayatının ilerleyen bölümünde ise Prof. Dr. Mücahit Öztürk'ten Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi eğitimlerine katıldı ve süpervizyon sürecini tamamladı. Ardından Doç. Dr. Vahdet Görmez tarafından verilen Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi ve süpervizyonu alarak bu alandaki çalışmalarına devam etti. 

Evli ve bir çocuk annesi olan Aslı ÖZKAN Muğla ilinin Köyceğiz ilçesinde yaşamaktadır. Kendine ait danışmanlık ofisinde yüz yüze ve online olarak danışanlarına hizmet vermektedir.

Hakkımda : Hakkımda
bottom of page